Hale na maszyny rolnicze

Hale na maszyny rolnicze to zwykle stalowe konstrukcje lekkie, z obudową z płyt warstwowych. Inwestorzy coraz częściej modernizują hale już istniejące, obudowując je płytami warstwowymi, ale również decydują się na nowe obiekty w lekkiej konstrukcji stalowej. 

Hale na maszyny rolnicze – zastosowanie

Niezależnie od tego, jak duże jest gospodarstwo, zawsze wymaga ono powierzchni do przechowywania towarów, produktów i maszyn rolniczych. Hale stalowe w obudowie z płyt warstwowych spełniają swoje zadanie, chroniąc przechowywane w obiekcie urządzenia przed czynnikami atmosferycznymi. Hale stalowe umożliwiają także parkowanie maszyn potrzebnych w codziennej pracy w różnej konfiguracji. Miejsce w obiekcie jest więc wykorzystane maksymalnie, a wnętrze zabezpieczone jest przed wilgocią i innymi czynnikami. Hale na maszyny rolnicze posiadają zabezpieczenie antykorozyjne, co ważne jest w przypadku przechowywania sprzętu i narzędzi. 

Hala na maszyny rolnicze – konstrukcja

Stal jest materiałem bardzo wytrzymałym, której elementy konstrukcyjne łatwo się łączy, a także zapewnia ich jednolitość. Zamawiając halę stalową, również halę do przechowywania maszyn rolniczych należy zastanowić się nad jej powierzchnią. Jeżeli zależy nam na hali o dużych wymiarach, nie jest problem jej wybudowanie, jednak w przypadku bardzo dużych obiektów ograniczana jest wielkość przestrzeni pomiędzy podporami. Lekka konstrukcja hal stalowych pozwala na dostosowanie ich do potrzeb Inwestora, a w razie potrzeby nawet na przeniesienie i demontaż budynku. W przypadku hal murowanych takie rozwiązanie nie byłoby możliwe. Hale stalowe na maszyny rolnicze obudować można płytami warstwowymi, które pomimo niewielkiego ciężaru własnego, zapewniają wysokie parametry energooszczędne. 

Projekt hali na maszyny rolnicze

Kompleksowa realizacja zlecenia pozwala na wykonanie obiektu od jego projektu aż do postawienia całej konstrukcji, aż po obudowę z płyt warstwowych. Każdy projekt optymalizowany jest do potrzeb Inwestora, więc maksymalnie wykorzystywany jest potencjał związany  z prowadzoną działalnością. W naszej ofercie mamy gotowe projekty hal stalowych, ale również realizujemy te, których projekt przedstawia nam Inwestor. Hale na maszyny rolnicze muszą być dobrze zabezpieczone przed wilgocią oraz czynnikami atmosferycznymi na przykład przed skrajnymi temperaturami. Na stałe współpracujemy z biurem projektowym, a każda realizacja konsultowana jest na bieżąco z Zamawiającym. Wymiary gotowych hal stalowych: 

  • 200 m²
  • 360 m²
  • 450 m²
  • 540 m2

Usługi kompleksowe

Zajmujemy się kompleksową realizacją projektu. W systemie generalnego wykonawstwa realizujemy budowę hali do przechowywania maszyn rolniczych od projektu do jego wykonania. Koszt konstrukcji stalowej uwarunkowany jest szerokością obiektu, wysokością budynku, rodzajem zastosowanych rozwiązań (kratowa, pełnościenna, blachownica) oraz warunkami ppoż. Optymalne zarządzanie budową hali rolniczej pozwala na niższe koszty jej budowy. 

Zalety hal stalowych do przechowywania maszyn rolniczych

  • gwarancja zabezpieczenia przed wilgocią  korozją
  • gwarancja zabezpieczenia przed skrajnymi temperaturami
  • obudowa z płyt warstwowych
  • gwarancja wytrzymałości na lata
  • szybki montaż i transport
  • możliwość przenoszenia konstrukcji w razie potrzeby