Wiata na słomę

Wiaty na słomę zbudowane z lekkiej konstrukcji stalowej to alternatywa dla obiektów murowanych i pokrytych najczęściej blachą trapezową. Wiaty zapewniać mają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi, więc ich konstrukcja powinna być wytrzymała i zapewniać odpowiednie warunki do przechowywania słomy. 

Wiata – zastosowanie

Wiata jest lekką konstrukcją dachową, która wsparta jest na słupach. Słupy w tym przypadku są podstawowym elementem konstrukcyjnym wiaty, który wiąże ją z gruntem. Wiatę można obudować płytami warstwowymi w ten sposób, uzyskując halę stalową z płyty warstwowej. Wiaty nie tylko wykorzystywane są jako lekkie obiekty do składowania słomy, ale również jako przechowalnie sprzętu rolniczego, czy paszy dla zwierząt. Gdzie najlepiej sprawdzają się wiaty stalowe? Przede wszystkim wszędzie tam, gdzie:

  • wilgotność powietrza nie wpływa na produkty przechowywane wewnątrz obiektu
  • ochrona przed opadami jest konieczna
  • dla ochrony i przechowywania towarów potrzebna jest odpowiednia wentylacja

Wiata na słomę – konstrukcja

Rozpiętość i całość konstrukcji wiaty zależy od potrzeb Inwestora. W związku z tym, że działalność może się rozszerzyć, proponujemy wiaty na słomę, które łatwo się rozbudowuje i adaptuje do nowych potrzeb. Wiaty to konstrukcje, posiadające dwie ściany otwarte, dzięki którym w prosty sposób można wywozić i dostarczać słomę do obiektu. We frontowej ścianie wiaty istnieje możliwość montażu drzwi, co jeszcze bardziej ułatwi dostęp do konstrukcji. Wysokość wiat zależna jest od przeznaczenia konstrukcji, jednak zazwyczaj wynosi ona od 4-6 metrów. Nowoczesne rozwiązania dla wiat stalowych gwarantują maksymalne wykorzystanie przestrzeni wewnątrz wiaty. Zabezpieczenie przed wilgocią w wiacie jest najważniejsze dla Inwestorów, przez co słoma zachowuje swoje wartości, przez cały okres użytkowania obiektu. 

Projekt wiaty na słomę

Realizujemy projekty w oparciu o pomysły indywidualne Inwestorów, jak również te, realizowane przez nasze biuro projektowe. Wszystkie konstrukcje zabezpieczane są metodami cynkowania ogniowego, jak również malowania. Wiaty budowane są w ten sposób, aby można było je w przyszłości łatwo modernizować i zwiększać powierzchnię przechowywania. Cena budowy wiaty zależy od materiałów wykorzystanych do jej budowy, ale również powierzchni konstrukcji. Wszystkie projekty wyceniamy indywidualnie. 

Usługi kompleksowe

Projekt i budowa wiaty odbywać się może na zasadzie generalnego wykonawstwa. Dzięki temu nasza firma zajmuje się przygotowaniem niezbędnych dokumentów, projektem obiektu, a także jego realizacją, Inwestor nadzoruje jedynie przebieg budowy wiaty. Wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie, konsultując się z biurem projektowym i nadzorujemy przebieg całej realizacji. 

Zalety wiat w konstrukcji stalowej 

Decydując się na budowę wiaty w konstrukcji stalowej otrzymujemy wytrzymały na czynniki atmosferyczne obiekt, ale do zalet tego typu rozwiązań zaliczyć można też: 

  • szybki czas budowy i montażu wiaty;
  • możliwość rozbudowy obiektu;
  • możliwość obudowy wiaty płytami warstwowymi;
  • dostosowanie wymiarów wiaty do własnych potrzeb.