Magazyn płodów rolnych

Magazyny płodów rolnych powinny być dostosowane do zmiennych temperatur, występujących w Polsce, ale również ochroną przed wilgocią. Magazyny przechowywania żywności powinny być lokalizowane na terenach suchych, gdzie poziom wód gruntowych jest niski. 

Magazyny płodów rolnych

Magazyny płodów rolnych powinny być w odpowiedni sposób odizolowane od podłoża. Teren wokół magazynu musi być utwardzony, aby ułatwiał dostarczanie lub odbieranie towaru. Podłogi i ściany w magazynach przechowywania żywności muszą być odporne na pleśń, a w samym obiekcie należy zastosować odpowiednią wentylację. Ponadto magazyny płodów rolnych powinny posiadać szczelnie zamykane drzwi, aby do środka nie dostawały się gryzonie. Magazyny wykorzystywane są często jako alternatywa do tradycyjnych silosów zbożowych. Odpowiednie zadaszenie oraz wentylacja gwarantuje bardzo dobre warunki do przechowywania płodów rolnych. 

Magazyn płodów rolnych – konstrukcja

Solidna konstrukcja stalowa oraz obudowa z płyt warstwowych pozwala na zachowanie istotnych parametrów wewnątrz obiektu, które chronią żywność w czasie przechowywania. Wszystkie konstrukcje optymalizowane są pod kątem zużycia stali. Magazyny docieplać można płytami warstwowymi i stosować je jako obudowę ścian i sufitów. Typ budynku i konstrukcji ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o rodzaj przechowywanych produktów. Dlatego też, przed rozpoczęciem prac, wszystkie szczegóły są ustalane indywidualnie z Zamawiający. Konstrukcja stalowa w obudowie z płyt warstwowych pozwala na szybki i łatwy montaż, a także na przenoszenie konstrukcji  w razie potrzeby. Magazynowanie produktów suchych może odbywać się w obiektach nieizolowanych. Stosowane są wtedy materiały, które zapobiegają skraplaniu pary wodnej. Jeżeli płody rolne wymagają szczególnej ochrony i są wrażliwe na wahania temperatur, wtedy należy zastosować koniecznie obudowę z płyt warstwowych. 

Projekt magazynu płodów rolnych

Projektując magazyny bierzemy pod uwagę zapotrzebowanie i rodzaj przechowywanej żywności wewnątrz obiektu. Biorąc pod uwagę łatwość i szybkość montażu do realizacji projektu wykorzystujemy lekkie konstrukcje stalowe. Dzięki temu wyeliminować można ciężkie ściany i ławy żelbetowe. Zamawiający uzyskuje więc konstrukcję, którą w razie potrzeby może przenieść w inne miejsce. Realizacja projektu również jest szybka, ze względu na lekkość wykorzystywanych materiałów. Projekt może obejmować pomysł Zamawiającego, ale w naszej ofercie mamy również gotowe hale magazynowe. 

Gotowe projekty hal w różnych wariantach:

  • hala magazynowa 200m2
  • hala magazynowa 360m2
  • hala magazynowa 450m2
  • hala magazynowa 540m2

Zalety stalowych hal magazynowych

Dlaczego warto zdecydować się hale magazynowe do przechowywania żywności? 

  • dostosowanie hali do wymagań Zamawiającego
  • szybki i sprawny montaż
  • ochrona przed wilgocią i skrajnymi temperaturami
  • możliwość przenoszenia konstrukcji w razie potrzeby