Płyty styropianowe

Obecnie najpopularniejszym materiałem izolacyjnym na Polskim rynku budowlanym jest styropian. Płyty styropianowe (kasetony) są blokami styropianu wytworzonego z spienionego polistyrenu. Przez modyfikację podstawowego procesu produkcji styropianu uzyskuje się żądane parametry techniczne. Styropian ze względu na swą popularność ma szerokie grono zarówno zwolenników jak i przeciwników.

Płyty styropianowe

Prawda jest taka, że styropian jest najbardziej ekonomicznym materiałem izolacyjnym – stąd jego popularność w Polsce. Niski koszt metra kwadratowego oraz łatwość montażu sprawiają, że styropian jeszcze przez długi czas będzie materiałem „numer 1” na Polskim rynku budowlanym.

Płyty styropianowe nie są jedynym materiałem izolacyjnym, znacznie mniejszą popularnością cieszą się takie materiały jak wełna mineralna, poliuretan (płyty i w formie natryskowej) oraz włókna celulozowe. Głównie ze względu na cenę.

Można zadać pytanie: „W takim razie skąd biorą się przeciwnicy płyt styropianowych…” – Rzec można: „konkurencja i usilna wiara w reklamę …”

Pierwszy typ przeciwników płyt styropianowych to konkurencja mająca w ofercie poliuretan (innowacyjna gospodarka „po Polsku”) na rynku materiałów izolacyjnych, którzy chcą się wypromować kosztem styropianu i płyt styropianowych.

Drugi typ zagorzałego przeciwnika to tzw. „nowobogacki”…

Ale tych przypadkach już wkrótce…